اگر تاکنون برای انتقال از یک بخش به بخش دیگر در یک اپلیکیشن یا بین دو مرحله از یک بازی موبایلی، با یک تبلیغ مواجه شده‌اید، شما مورد هدف تبلیغات میانی (Interstitial) قرار گرفته‌اید.
تبلیغات میانی تبلیغاتی تمام صفحه و یکی از کاراترین واحدهای تبلیغی هستند که بالاترین eCPM ها را درمیان تبلیغات موبایلی دارند. تبلیغات میانی با مطابقت با ظاهر اصلی اپلیکیشن و افزایش تعامل و مشارکت کاربر، به شما این فرصت را می‌دهند تا به شکل مؤثرتری از بازدیدکنندگان موبایلی‌تان درآمدزایی داشته باشید. برخلاف تبلیغات بنری سنتی، تبلیغات میانی توجه مخاطب را به خود جلب می‌کنند و نرخ کلیک و نرخ تبدیل بالاتری دارند و برخلاف تبلیغات بنری، که در اولین مواجهه با محتوای اپلیکیشن پدیدار می‌شوند، تبلیغات میانی بعد از تعامل اولیه، کاربر را هدف می‌گیرند. برای مثال یک تبلیغ ممکن است هنگام انتقال شما از یک بخش به بخش دیگر اپلیکیشن مشاهده شود یا در یک بازی موبایلی، شما ممکن است تبلیغ را بعد از پایان یک مرحله از بازی ببینید. معمولاً رایج است که تبلیغات میانی در بازی‌ها مربوط به تبلیغ بازی‌های مشابه باشند.
یکی از مزایای اصلی تبلیغات میانی موقعیت بی‌نظیر آنها در میان تجربه‌ی یک کاربر از محتوا است. کاربری که در اولین بازدیدش از یک اپلیکیشن با یک تبلیغ تمام صفحه مواجه ‌شود، آن را مزاحم می‌یابد و به احتمال زیاد آن اپلیکیشن را ترک می‌کند. اما کاربری که محتوای مفید و مناسب خود را در یک اپلیکیشن پیدا می‌کند، احتمال اینکه از دیدن یک آگهی برای رسیدن به محتوای مورد نظر دیگری عبور کند زیاد است. حتی ممکن است که کاربر تبلیغ را مرتبط به محتوای موردنظر خود بیابد و به آن بیشتر توجه کند که این برای تبلیغ‌دهنده بسیار بهتر است. به عنوان مثال، آگهی تبلیغاتی پوشاک تیم ورزشی موردعلاقه‌ی شما، ممکن است هنگام بازدید شما از یک اپلیکیشن ورزشی، مورد توجهتان قرار گیرد.
باتوجه به اندازه، میزان ارتباط و زمان نمایش تبلیغ، تبلیغ‌های میانی معمولاً میزان تعامل و مشارکت بسیار بیشتری نسبت به تبلیغات بنری ثابت ایجاد می‌کنند. کابران عمدتاً مجبور به انتخاب بین دیدن و کلیک روی تبلیغ و یا بازگشتن به اپلیکیشن می‌شوند، و می‌توانند به سادگی و با کلیک بر روی ضربدر X از تبلیغ گذر کنند. افرادی که با تبلیغات میانی تعامل می‌کنند در مقایسه با سایر فرمت‌های تبلیغی آنلاین، گرایش بیشتری برای تبدیل شدن به خریداران یا اهداف مورد نظر تبلیغ دارند. این روش تبلیغاتی، در بازاریابی بازی‌های موبایلی نیز بسیار تاثیرگذار است. تبلیغ‌دهنده‌ها انعطاف‌پذیری و قدرت انتخاب زیادی درباره‌ی زمان نمایش و ساختار تبلیغات میانی دارند. تصاویر کنجکاوی‌برانگیز و جذاب، آزمون‌های تعاملی یا نظرسنجی، و دیگر مکانیزم‌های تعاملی خلاق، همه در این حالت نمایشی امکان پذیر هستند. ناشران نیز توانایی تولید درآمد از تبلیغات را، درحالیکه به طور بالقوه کاربران را برای فعالیت اپلیکیشن جاری خود دراختیار دارند، بسیار می‌پسندند.
به طور کلی از مزایای تبلیغات میانی  برای ناشران و تبلیغ‌دهندگان می‌توان از موارد زیر نام برد:

مزایای اصلی برای ناشران:

  • پوشش تبلیغاتی کامل بر روی دستگاههای موبایلی، بر اساس سیستم عامل و لوکیشن
  •  در مقایسه با تبلیغات سنتی بنری، نرخ eCPM تبلیغات میانی سه برابر است.
  • بوجود آوردن امکان درآمدزایی مضاعف بدون تضاد با تبلیغات فعلی اپلیکیشن
  • مختص به تبلیغات مرتبط، باکیفیت و با نام تجاری
  • سادگی در ادغام برچسب‌های تبلیغاتی (Ad tags)

مزایای اصلی برای تبلیغ‌دهندگان:

  • افزایش نرخ بازگشت سرمایه (ROI)
  • دسترسی سریع به به میلیون‌ها کاربر موبایل
  • امکانات هدفگیری پیشرفته (بر اساس لوکیشن، بازه‌ی زمانی، سیستم عامل، نوع دستگاه و …)

در پایان می‌توان گفت که ظاهر و حس و حال تبلیغات میانی، چیز جدیدی در تبلیغات آنلاین نیست. این مزایای زمانبندی و ایجاد تعامل بالای این حالت نمایشی است که آن را به شیوه‌ای تأثیرگذار در استراتژی تبلیغات دیجیتال تبدیل کرده است.